Podkasten LISTRE tar for seg alle læringsmålene, og har en episode for hvert læringsmål. Korte episoder på 3-5 minutter, i kjent KVALLM-stil, lett å lytte til. Selv har jeg hørt gjennom mange episoder og ser at det kan være et godt utgangspunkt når veileder og LiS 3 sammen går gjennom de ulike læringsmålene. Det gis gode innspill til hva som kan omfattes av de aktuelle målene, og hvordan refleksjon kan skapes. Anbefales!
Podkasten er utarbeidet i samarbeid med Helsedirektoratet, som har finansiert utviklingen av den. Innholdet er i sin helhet utarbeidet av KVALLM (allmennlegene Kristian Høines og Morten Munkvik). Podkasten er ingen fasit for hvordan læringsmålene skal tolkes, men skal bidra til refleksjon rundt læringsmålene i allmennmedisin.
Selv om dette ikke er lokalt knyttet til Vestfold har vi valgt å formidle dette i Praksisnytt, siden vi tror det kan bidra til å styrke innholdet i spesialiseringen i allmennmedisin også for mange av fastlegene i vårt fylke.