HELSENORGE

7-fjellstur med støtte til Pusterommet ved SiV

30. oktober arrangeres 7-fjellsturen av Tønsberg Triathlonklubb. Løpet er gratis, men for tredje året på rad oppfordrer triatlonklubben til å vippse en valgfri sum til Pusterommet ved SiV. 

Ranveig Moland Venjum og Merethe Adal ved Pusterommet

Pusterommet ved SiV tilbyr kreftrehabilitering gjennom fysisk aktivitet, ernæringsveiledning og temakurs. Tilbudet ble etablert i 2014 med støtte fra «Aktiv mot kreft» og er for pasienter med kreft, før, under og etter kreftbehandling. Tilbudet er variert, med bassengtrening, yoga, utetrening, sykkelgruppe og mye annet.

30. oktober deltar Pusterommet på 7-fjellsturen som arrangeres av Tønsberg Triathlonklubb. 7-fjellsturen er et gratis mosjonsløp for alle. De som vil kan vippse valgfri sum og for tredje året på rad har triatlonklubben valgt å gi all inntekt fra dette til Pusterommet.

Les mer om 7-fjellsturen og meld deg på her

Vil du vite mer om Pusterommet? Les mer på www.siv.no/pusterommet eller be fastlegen din henvise.