Barne- og ungdomssenteret har erfarne barnepleiere, sykepleiere, og spesialsykepleiere innen barn, diabetes, onkologi, intensiv, psykiatri og uroterapi. Vi ønsker å ivareta barna og pårørende på en god og helhetlig måte.
Pasienter kan ha med mobiltelefon slik at pårørende kan ta direkte kontakt. Ved bruk av mobiltelefon må det vises hensyn til andre pasienter.
Døgnrytme
Spisetider/måltider: Det er selvbetjening. En av barnets pårørende får mat i avdelingen.
- Kl. 08.15: frokost
- Kl. 11.30: lunsj
- Kl. 15.00: middag
- Kl. 18.30: kveldsmat
Legevisitt foregår primært på dagtid.
Hva skjer ved innleggelse?
Ved innleggelse blir barnet vanligvis tatt i mot av en pleier og en lege. Det kan være ventetid i avdelingen, da har vi lekerom og TV som kan benyttes. Noen barn kan reise hjem etter kort tid, mens noen barn må være lengre. Hvor lenge barnet må være på sykehuset, vurderes hver dag av en lege.
Generelt om sengeposten:
Trådløst nettverk til bruk på privat PC er tilgjengelig.
Barne- og ungdomsposten har nært samarbeid med barne- og ungdomspoliklinikken, fysioterapi avdelingen og SMI-skolen.
Sengeposten er organisert i grupper, og en av gruppene vil være ansvarlig for deg. Informasjon om hvilken gruppe du tilhører vil du få ved innleggelse.
Seksjonsleder: Dawn Aas-Aune